Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta na vrchol Číčov

3. 8. 2011

S kamarádem jsme se vydali na mnou vybraný kopeček nedaleko obce Hořenec.
Kamarád cyklistoturista je z Obrnic tak jsem ráno vyrazil z Mostu přes Chánov do Obrnic,kde jsme u jeho domu měli sraz.Nechal jsem ho ať mne provede.Jeli jsme přes takový most nad žel.tratí do Patokryjí a odsud do Lužic.Zde jsme to vzali okolo kostela sv. Augustina z r. 1877 a
pokračovali až k přehradě nad Lužicemi.Od přehrady směr Žichov (úchvatná vesnička!) a dál směr Měrunice,ale hned za křižovatkou (přejedem teda hlavní silnici) doprava na Libčeves.
Okolo  románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele z let 1220-1230 hupky na hlavní tah Lovosice, ale těsně před Želkovicemi doprava a pak ke kostelu.Tam jsme krátce navštívili místní hřbitov a pokračovali z kopce do vesnice.Zpět na hlavní silnici a po ní okolo Libčevse do toho taháku,kde v kopci je odbočka na Hořenec.Tudyma jsme pokračovali,ale tešně před obcí hurá na kopeček po tur.značené cestě až na samotný vrchol (476 metrů nad mořem).
Potom pěkně dolů a po hlavní směr Most.Přes obce Chrámce a Skršín pořád po hlavní okol Sedlece a z hlavní jsme odbočili v kopci na Obrnice.Já pak pokračoval do Mostu opět přez Chánov až domů.
Bylo krásně, akorát na tom vrcholku lítali nějaké mouchy či co to bylo a hlavně se jich nešlo zbavit.

Tak a toto můžete brát samozřejmě i jako nápad kam se vydat.Může te i autem,v obci se dá někde určitě zaparkovat.Další výlety napíšu.Jinak ve fotoalbu najdete samozřejmě i nějaké to foto z této akce.
Zdar a sílu cykloturistice :-D

profil

maps


 

 

dscf0003.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Číčov

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář